як допомогти собі впоратися з переживаннями, спричиненими війною

💙Найперше, що потрібно зробити
• це забезпечити свою фізичну безпеку на стільки, на скільки це можливо. Потурбуйтеся про те, щоб у вас було достатньо води та їжі.

💙СОН. Не нехтуйте сном, вам потрібно спати хоча б 6-7 годин на добу. Без сну ви не зможете функціонувати. Якщо є потреба, скористайтеся снодійним.

💙Розмовляйте зі своїми близькими про те що відбувається. Говоріть так як є, без прикрас. Що ви робили, що плануєте робити. Якщо ховались від ракет, то як це відбувалося, куди ви втікали і т.д. Говоріть, як ви почуваєтесь стосовно цього. Варто якомога більше старатися бути тут і тепер та усвідомлювати усе, що відбувається.

💙Робіть звичні речі на скільки це можливо. Прибирайте в дома, вчіться, працюйте, читайте, навіть, якщо нічого не вдається і ви нічого не запам’ятовуєте, нічого страшного, головне робити хоч щось. Це допомагає активувати префронтальну кору головного мозку мозку (що відповідає за раціональне мислення), що дозволяє не впадати в паніку і зберігати “холодний розум”.

💙Обмежте перегляд новин до 1-2 раз на добу.

💙Споживайте цукор. Їжте солодке, якщо є, пийте чай з цукром.

💙Бережіть себе та своїх близьких.

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності ”Бобер-2024″

Традиційно в листопаді проводиться Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності ”Бобер-2024”.

Конкурс проводиться з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики та інформаційних технологій.

Учні Путивльського професійного ліцею не залишились осторонь і також прийняли участь. Вони продемонстрували свої навички в розв’язанні цікавих задач з логіки, знання набутих компетентностей з інформаційних і комп’ютерних технологій. Конкурс дозволив учасникам не лише перевірити власний рівень знань, а й дізнатися нове та підвищити інтерес до ІТ-сфери.

Відзначається високий рівень підготовки учасників та їхній ентузіазм.

”Бобер-2024” – це не лише випробування, а й мотивуючий фактор для подальшого розвитку учнів у галузі інформатики.