НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР ЯК ОСЕРЕДОК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ НАДАННЯ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

         Сумщина має розвинений виробничий потенціал і за рівнем техногенного навантаження території займає місце в першій десятці областей України.

Аграрний сектор області, який представлено  сільськогосподарськими підприємствами різних форм власності та господарювання, фермерськими господарствами, особистими селянськими господарствами, має значний потенціал для розвитку і є однією з провідних галузей економіки регіону.

Для сталого розвитку сільського господарства потрібні висококваліфіковані фахівці. Роботодавці в наш час хочуть отримати у компанію кваліфікованого працівника, який володіє знаннями останніх досягнень науки і техніки, передовим виробничим досвідом, вміє застосовувати отримані теоретичні знання та практичні навички і, саме на цій основі, створити умови для подальшого зростання продуктивності праці, зниження собівартості і підвищення якості продукції, що випускається.

Тому для реалізації завдань щодо вдосконалення професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки здобувачів освіти Сумської області з професій сільськогосподарського та автотранспортного напрямів,  за результатами співбесід з директорами закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо функціонування та перспектив розвитку освітньої галузі, що відбулися 14-17 березня 2023 року, було прийнято рішення про створення в ДЕРЖАВНОМУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «ПУТИВЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ» Навчально-практичного  центру із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорії «А1», «А2», «В1»), слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів (категорія «С»)» (далі – НПЦ).

НПЦ – структурний підрозділ закладу професійної (професійно-технічної) освіти. Це частина приміщень закладу освіти з новим обладнанням та технікою,  де для учнів проводяться практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються.

ДПТНЗ «ПУТИВЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ» вже понад 60 років здійснює підготовку затребуваних на ринку праці кваліфікованих робітників, протягом тривалого часу повністю виконує обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів за професіями сільськогосподарського та автотранспортного напрямів, має відповідну матеріально-технічну базу та землі у постійному користуванні для відпрацювання вмінь та навичок здобувачів освіти та ведення сільського господарства.               

Важливість НПЦ у закладі освіти в тому, що учні зможуть вчитися на сучасному обладнанні, у майбутньому матимуть попит на ринку праці та забезпечуватимуть життєздатність різних рівнів сільських господарств, що сприятиме ефективному виробництву сільськогосподарської продукції.

Створення НПЦ стало можливим завдяки коштам обласного та місцевого бюджетів, коштам ліцею, отриманих від господарської діяльності, та  за підтримки сільськогосподарських підприємств.

 У травні 2023 року вже розпочато перший етап реалізації проєкту щодо створення НПЦ: у закладі освіти відбувається реконструкція та переобладнання лабораторного корпусу. На наступному етапі буде закуплено новітню сільськогосподарську техніку.

Оскільки НПЦ буде частиною матеріально-технічної бази закладу освіти, використовувати обладнання зможуть:

–        учні цього закладу;

–        незайняте населення або фахівці, які працюють та вирішили змінити професію або підвищити кваліфікацію;

–        робітники сільськогосподарських підприємств, яких направили до НПЦ для стажування або підвищення кваліфікації;

–        педагогічні працівники інших закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які проходять стажування.

Відкриття сучасного НПЦ – це новий статус закладу освіти, нові перспективи, можливість для молоді в зручних умовах здобути якісну освіту та в майбутньому реалізувати себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *